نقد کارشناسی ام وی ام ۳۱۵

ام وی ام ۳۱۵ – MVM 315 که جزو پرفروش ترین ماشین های گروه صنعتی مدیران خودرو میباشد، یک ماشین هاچبک شهری است که بیش از هر چیز، چهره این ماشین به فروشش کمک کرده و در بقیه موارد ماشین چندان موفقی نیست. چراغ های جذاب که چهره ماشین را خشن نشان میدهد، خطوط تیز روی بدنه و برجستگی های خاص از مشخصات طراحی بدنه ام وی ام ۳۱۵ جدید میباشد؛ که ظاهر آن را تهاجمی و دلربا کرده است و ام وی ام ۳۱۵ را یک ماشین مدرن نشان می دهد.

طراحی درون کابین ام وی ام ۳۱۵ جدید هارمونی خوبی با طراحی خارجی داشته و همانند بدنه خشن و اسپرت شکل گرفته است و باید بگوییم در بحث طراحی ام وی ام ۳۱۵ داخل کابین ماشین حرف برای گفتن دارد. کیفیت ساخت و مونتاژ ام وی ام ۳۱۵ جدید چندان بالا نیست و در بلند مدت هم نشان داده شده است که چندان قابل اعتماد نبوده و کابین ماشین همانند مدل قبلی ام وی ام ۳۱۵ در طول زمان به سر و صدا می افتد که اصلا نکته خوبی نیست.

از نظر امکانات رفاهی با توجه به کلاس ام وی ام ۳۱۵ جدید، این ماشین خوب بوده و امکاناتی مانند دیگر ماشین های هم کلاس خود را دارد. ولی عایق بندی کابین ام وی ام ۳۱۵ جدید خصوصا در دور موتور بالای ۴۰۰۰ اصلا جالب نیست و نیاز به تجدید نظر دارد؛ در حقیقت این مساله باعث آزار سرنشینان می شود.کیفیت متریال به کار رفته درون کابین ام وی ام ۳۱۵ در سطح متوسط است. در بحث ابعاد، با توجه به سایز بدنه، ام وی ام ۳۱۵ یک ماشین جادار برای خانواده های کوچک به نظر میاید. پیشرانه به کار رفته در ام وی ام ۳۱۵ جدید ۴ سیلندر بوده و ۱۴۹۷ سی سی حجم دارد.

ام وی ام ۳۱۵ جدید قابلیت تولید ۱۰۷ اسب بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد. شتاب این ماشین در نوع خود قابل قبول بوده و مانند گذشته هم دیگر در سربالایی ها کم نمی آورد. اما هنوز هم در شتابگیری با ضعف هایی مواجه است. در واقع هنوز رقبای چینی دیگر یا ماشین های هاچبک نامدار نسبت به ام وی ام ۳۱۵ کشش بهتری هنگام شتابگیری دارند. مصرف سوخت ام وی ام ۳۱۵ جدید هم چندان بد نیست، ولی خیلی هم اقتصادی نمی باشد و در سیکل ترکیبی تقریبا مصرف این ماشین ۲ لیتر از رقبای خود بیشتر است و به میانگین ۸ لیتر می رسد.

گیربکس ام وی ام ۳۱۵ جدید یک گیربکس ۵ سرعته دستی می باشد؛ که ضریب دنده هایش کوتاه است و حداکثر سرعت چندان بالایی هم برای آن رقم نمی زند. بنابراین در جاده ها و مسیرهای اتوبانی چندان بر روی این ماشین نمیتوان حساب باز کرد. ضمن اینکه در بعضی از نمونه های ۳۱۵ جدید، گیربکس بعد از مدتی به زوزه کشیدن دچار شده است و مالکان اقدام به تعویض گیربکس کرده اند؛ که نشان از پایین بودن سطح کیفی این ماشین دارد.

ولی با همه این اوصاف، درصد بسیاری از مالکان ام وی ام ۳۱۵ جدید از بخش فنی ماشین خود رضایت کامل دارند و این نشان از کاهش استهلاک و افزایش کیفیت میباشد. ولی این مدت کوتاه فقط برای بازه زمانی یک تا دو ساله ماشین را برای مصرف کننده قابل اعتماد نشان می دهد و باید ببینیم اگر مثلا ۵ سال یا ۲۰۰ هزار کیلومتر با این ماشین طی کنیم، چه ایراداتی برای آن به وجود میاید. هندلینگ ام وی ام ۳۱۵ جدید خوب است و سواری اش نرم و خانوادگی می باشد. ولی از نظر فرمان پذیری چندان دقیق نبوده و در تقسیم وزن آن هم ضعف هایی مشاهده میشود. علاوه بر این، ترمزهای ۳۱۵ جدید هم دارای ضعف هستند. قدرت ترمزگیری ام وی ام ۳۱۵ مناسب است. اما در زیر پا پدال ترمز اصلا حساس نیست و به فشار تقریبا زیاد برای عملکرد مناسب نیاز دارد.

عملکرد سیستم تعلیق ام وی ام ۳۱۵ جدید برای این ماشین و استفاده شهری مناسب و جوابگو است. ام وی ام ۳۱۵ جدید در کل یک ماشین معمولی ولی مناسب برای شهر است که ظاهر بسیار خوب و جذابی دارد. ولی جدا از ایراداتی که وجود دارد و قابل رفع است، در کل اگر با آن مدارا کنید و به ماشین و سرویس هایش اهمیت دهید، ۳۱۵ جدید ماشین خوبی میباشد. اما هنوز این ماشین با بسیاری از استانداردها فاصله دارد. در کل پیشنهاد ماشین۳ این است که اگر قصد خرید ام وی ام ۳۱۵ را دارید، یک بار دیگر تجدید نظر کنید تا خودروی بهتری بیابید.