مقایسه هایما S7 توربو با هایما S5

مقایسه هایما S7 توربو با هایما S5

مقایسه هایما S7 توربو با هایما S5  – هایما S7 توربو بخریم یا هایما S5

امروز در فروش خودرو به بررسی و مقایسه و همچنین تفاوت های دو خودرو هایما S7 توربو و برادر تازه وارد و کوچک تر هایما S5 توربو می پردازیم و بیشتر قصد در بررسی و تفاوت های میان این دو خودرو چینی که محصول مشارکت ایران خودرویی ها با چینی ها می باشد می پردازیم. محصول جدید ایران خودرویی ها برادر کوچک تر هایما s7 است که با نام S5 روانه بازار فروش خودرو می شود این مدل در سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه گوانگژو چین از سوی هایما عرضه شد که موفق به دریافت جایزه طراحی برتر در بین خودرو چینی ها شد، مدل S5 توربو در کلاس کراس‌اورهای کوچک قرار می‌گیرد و به نظر می‌رسد با پیشرانه‌ی قدرتمند و ظاهر اسپرت و به شرط قیمت‌گذاری منطقی، فراتر از هایما S7 عمل کند. هرچند S5 در کلاس بدنه‌ی کوچک‌تری نسبت به S7 قرار می‌گیرد

بررسی ظاهری هایما S7 توربو و هایما S5

از دید ظاهری با توجه به یکی بودن خودروساز شباهت زیادی میان هر دو خودرو وجود دارد اما برتری با هایما S5 می باشد اما به رغم ظاهر بهتر از فضای داخلی و نیز ابعادی کوچک تری بهره می برد. هایما S5 در مقایسه با برادر بزرگ‌تر خود یعنی S7 از طراحی مدرن‌تر و به‌روز‌تری برخوردار است. استفاده از خطوط برجسته در سراسر بدنه این خودرو در کنار جلوپنجره بزرگ و چراغ‌های جدید، ظاهر اسپرتی به آن بخشیده است.

بررسی فنی هایما S7 توربو و هایما S5 

از دید فنی و قدرت موتور بی شک ابعاد و وزن بالاتر هایما S7 نیاز به موتوری با قدرت و توان بیشتر دارد و برتری قدرتی و موتوری با هایما S7 توربو می باشد. در جدول زیر به بررسی امکانات و تجهیزات در کنار مشخصات فنی هر دو خودرو پرداخته ایم.

مقایسه هایما S7 توربو با هایما S5 هایما اس ۵، را می توان کراس اوری کوچک تر از S7 دانست که با ورود خود، بازار این رده از محصولات در بازار را رقابتی تر می کند.

 نتیجه گیری نهایی

هر دو خودرو دارای مزایا و برتری نسبت به یکدیگرند و برنده ظاهری این مقایسه هایما S5 و در مقابل برنده فنی هایما S7 می باشد و شاید به طور یقین نتوان برتری و انتخابی مطمئن بین دو خودرو هایما S7 و هایما S5 آورد و بیشتر به دید و سلیقه خریدار بر می گردد.